Zdravotní obuv a pantofle

Zdravotní obuv patří k modernímu životnímu stylu. Pomáhá nejen všem, kteří mají predispozice například k plochým nohám nebo kteří se potýkají s následky své profese – třeba s dlouhým stáním. Zdravotní pantofle jsou vhodné i pro každého, kdo chce problémům s přetíženými nohami předejít.

Zdravotní obuv znamená zdravý životní styl

V moderním světě patří lidské nohy k nejvíce namáhaným orgánům. Jde zejména o profese, jako jsou zdravotní sestry v nemocnicích, personál léčebnách zařízení, ozdravoven nebo sanatorií. Typickou profesí, kde zaměstnankyně trpí bolestmi nohou, jsou kadeřnice, prodavačky nebo servírka a obsluha v gastronomických provozech. Často je spojuje i toto: spoléhají se na špatné obutí a nevhodné boty.

 

zdravotní obuv – příklady typů

 

U těchto všech profesí časem hrozí problémy, kdy vás pro nadměrné zatížení nebudou bolet nejen nohy, ale i lýtky, kyčle, záda. A z toho všeho se časem objeví i migrény, nespavost a únava. Z toho plyne, že výběr správné zdravotní obuvi vám podobným problémům pomůže předejít.

Která zdravotní obuv je pro vás ta pravá?

Nezáleží, zda si pořídíte levnější korkové pantofle nebo značkovou zdravotní obuv od zahraničního výrobce, boty by měly splňovat tyto požadavky:

  • Zdravotní boty by měly být správně anatomicky tvarované – s pružnou stélkou.
  • Obuv by vás neměla nikde tlačit. Ani na noze plandat.
  • Zejména v gastronomii volte obuv s pevnou patou (nebo s páskou), snížíte pravděpodobnost úrazu.
  • Bota by měla dýchat – jejím základem je tedy kvalitní useň nebo moderní prodyšný materiál.

Přihlášení